Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace

Povinná lékařská prohlídka před brigádou?

12.04 | 10:21   |   Redakce 4   |   komentářů (0)

Musí nyní zájemci nově před uzavřením dohody o práci absolvovat povinnou lékařskou prohlídku? Týkalo by se to především brigád studentů a všech lidí, kteří vykonávají krátkodobé práce. Podle vyjádření ministerstva zdravotnictví se zatím nic nemění.

Stetoskop, foto: SXC

Od 1. dubna vstoupil v platnost zákon o specifických zdravotních službách a v tomto bodě je v něm přechodné ustanovení, podle kterého platí až za rok. 
Podle některých právníků je ale výklad zákona nejasný a předpokládají, že někteří zaměstnavatelé budu už letos od dubna požadovat při pracích na dohodu lékařskou prohlídku. Ministerstvo ovšem tvrdí, že ji mít nemusí.
Jde o to, že tuto prohlídku by měl prodělat zájemce před každou prací na dohodu (to jsou i brigády). Jedná se o komplexní zdravotní prohlídku, za kterou uchazeč o práci zaplatí 500 až 700 korun. Při této prohlídce se vyšetřuje kardiovaskulární a dýchací systém, měří se tlak, puls, orientačně se vyšetřuje sluch, zrak, pokožka, provádí se rozbor krve, zjišuje se anamnéza. 
Ministerstvo zdravotnictví s ministerstvem práce a sociálních věcí prý již chystají novelu zákona, která by měla být předložena ke schválení v letošním roce a podle které by se zdravotní prohlídky při krátkodobých pracích nevyžadovaly.

Zpět   |   Nahoru

wow gold for Sale. www.savorgold.com Provide Free World of Warcraft Guide and Strategy. Professional WOW Gold, diablo 3 gold, runescape gold wow power leveling Store Online,Best Service to Each Customer. Tera gold for guild wars 2 gold and Blade & Soul gold and Swtor Credits on safe online store,one more click to buy runescape gold , buy Swtor Credits cheap,safe, Fast delivery and Low prices!

Aktuálně

Nejvíce Vás zajímá

TOPlist
0.27646398544312